– стрелци: Ивић у 14′ и Јовановић (п) у 77′ за ОФК Београд а Радојевић у 28′, Јаковљевић у 57′ и Шопаловић у 81′ за Слободу
– жути картони: Ђурић (ОФК), Рељић и Гудурић (Слобода)
– судије: ВАСИЉЕВИЋ Милош, БОРОВИЋ Никола, ТРАЈКОВИЋ Милош

ОФК Београд: Гуџулић, Братић, Ђурић, Иваниш, Митровић, Крајновић, Јанчић, Аврамовски, Јовановић, Ивић, Аврамовић
Играли су још: Прерадовић, Цветковић, Ковачевић, Терзиоски
Шеф стручног штаба: Вуковић Драган

ФК Слобода: Вујичић, Гудурић, Крстовић, Јаковљевић, Радојевић, Тешић, Ивановић, Митровић, Опарница, Шопаловић, Врбић
Играли су још: Рељић, Милованчевић
Шеф стручног штаба: Ристановић Зоран

Друга победа за редом за кадете Слободе забележена је данас на Карабурми, против екипе ОФК Београда. Без обзира што су млади фудбалери у црвено – црном дресу изгубили сваку могућност за опастанак, данас су се борили до фанатизма и великим залагањем и тимском игром дошли до сва три бода. ОФК – Слобода 2:3.

Кренули су играчи ОФК Београда нешто силовитије на старту и после једине грешке одбране гостију на данашњој утакмици, повели са 1:0. То као да је ошамутило гостујуће играче и од тог момента на терену је постојала само једна екипа, а то је екипа Слободе. Константно су кидисали на гол голмана Гуџулића и то се исплатило у 28. минуту када је након савршено изведеног корнера Шопаловића, Радојевић врхунски одреаговао и главом закуцао лопту у мрежу домаћина. Нису ту стали напади гостију, пред голом се нису најбоље снашли Шопаловић, када је из изгледне позиције пребацио гол, и Опарница, коме је лопта за длаку измакла и нашла се у рукама голмана плаво – белих.

У другом полувремену се настављају напади изузетно расположених фудбалера Слободе. Надмоћ на терену је крунисана у 57. минуту након одличног ударца Јаковљевића са дистанце. У том моменту, играчи ОФК Београда преузимају иницијативу, али не праве ни једну опасну прилику по гол Вујичића. Шта више, иако су домаћи имали више лопту у ногама, Слобода је стварала боље шансе. Две такве је пропустио Опарница, који је тако могао да одведе ову утакмицу у миран ток. И како то обично бива у фудбалу, за пропуштено следи казна. Домаћин долази до поравнања у 77. минуту након казненог ударца који је извео Јовановић. Морамо напоменути да је суђење на овој утакмици било изванредно, најбоље које су млади фудбалери Слободе имали на гостовањима у овом првенству, али опет морамо да укажемо на то да је једанаестерац за домаћина досуђен престрого и да није било елемената за најстрожу казну. Ипак, грешке се дешавају.

Када се чинило да ће Слобода и овог пута са гостовања отићи без целог плена, Шопаловић је узео ствар у своје руке и сјајним ударцем матирао Гуџулића за велику радост Росонера. До краја сусрета, чета Зорана Ристановића је зналачки привела меч крају и заслужено однела сва три бода са Карабурме.

По трибинама се могло чути, након завршетка меча, да су црвено – црни и више него заслужено победили и да је право чудо што да победа није била убедљивија. Одбрана је деловала сигурно, везни ред изузетно креативно, крила веома пробојна а Опарница константна опасност по гол домаћина. У овој генерацији има пар момака који и следеће сезоне могу да наступају за генерацију кадета, тако да се већ сада може рећи да се од њих може очекивати доста у наредном периоду и да у овој екипи и те како има потенцијала за неке високе домете.

Наредни меч кадети Слободе дочекују Војводину и биће то још једна прилика да покажу сав свој потенцијал и раскошан таленат и да убеде навијаче да су управо они ти који ће Слободу вратити на пут старе славе!