– судије: МИЛАНОВИЋ Милош, СИМОВИЋ Милош, МИКАЛАЧКИ Иван

ОФК Жарково: Шћекић, Милошевић, Алексић, Марковић, Шкорић, Киковић, Лукић, Коваленко, Мијатовић, Рајић, Милојевић

шеф стручног штаба: Дејан Рађеновић

ФК Слобода: Цвијовић, Секулић, Ђурић, Тишма, Лазовић Н. , Гаврић, Лазовић Ђ. , Пераловић, Цветић, Томић, Миленковић

играли су још: Јездимировић, Илић, Живковић

шеф стручног штаба: Слободан Доганџић

Домаћа екипа Жаркова је данас заслужено забележила победу против црвено – црних. Слобода је била ослабљена у овом мечу неиграњем пар стандардних играча и то се итекако видело на терену. Домаћин је од старта меча преузео иницијативу и стварао прилике пред голом Цвијовића.

Прво полувреме је протекло у благој иницијативи домаћих где издвајамо њихову најбољу прилику пред сам крај првог дела игре. Слобода је имала напад по својој десној страни, лопту губи Пераловић, над којим судија пропушта да свира прекршај, играчи Жаркова изводе контру, лопта улази у шеснаестерац Слободе и одличан ударац по земљи завршава на десној стативи гола који брани Цвијовић.

Почетак другог полувремена је донео радост за домаћу екипу. Лопта прелази преко статичне одбране Слободе, Цвијовић пропушта прилику да можда излетањем скрати угао нападачу Жаркова који постиже погодак за радост домаћих. Од тог момента Слобода је потпуно пала у игри и све је било у рукама домаћина који је створио још пар изгледних шанси. Повели су са 2:0 након још једне сумњиве одлуке судије. Милановић пропушта да суди прекршај над Миленковићем, лопта одлази на крило, где добар центаршут користи Киковић и то је 2:0. Слобода је до краја меча створила две прилике преко Гаврића, који је главом из изгледне позиције пребацио гол, али и преко Јездимировића, који је јако лоше шутирао када се нашао сам очи у очи са голманом Жаркова, Шћекићем.

Овим поразом, Слобода је себе довела у јако незгодну ситуацију, где је од сигурне зоне дели осам бодова, а до краја првенства је остало још четири кола. Наредна утакмица је на програму у суботу, када фудбалери Слободе поново гостују, овај пут Борцу из Чачка. Биће то нови дерби између ове две екипе у периоду мањем од месец дана.