– стрелци: Емерун у 60. минуту и Филиповић у 75.
– жути картони: Лучић и Емерун у Будућности, Старчевић и Миленковић у Слободи
– судије: РАДАКОВИЋ Никола, СИМОВИЋ Милош, МИШИЋ Миљан

ФК Будућност: Кировски, Лалић, Стојковић, Лучић, Добријевић, Орешчанин, Ђорђевић, Емерун, Луковић, Милошев, Филиповић
Шеф стручног штаба: Игор Спасић

ФК Слобода: Цвијовић, Вучковић, Секулић, Ђурић, Петровић, Гаврић, Старчевић, Ђ. Лазовић, Пераловић, Цветић, Миленковић
Играли су још: Јездимировић, Симић, Тишма
Шеф стручног штаба: Слободан Доганџић

У првој утакмици плеј-аута Прве лиге Србије фудбалери Слободе нису успели да освоје бодове. Домаћа екипа Будућности је била успешнија у свим сегментима игре и освојила је сва три бода. На тај начин је себи значајно увећала шансе да следећу сезону дочека у Првој лиги Србије. Утакмица је била тврда, са доста оштрих стартова и пуно нервозе. У првом полувремену није било изразитих шанси за постизање поготка и једино што је било вредно помена је ударац Лучића који је изблокирала одбрана Слободе али и сјајно уклизавање Лазовића у свом шеснаестерцу који је тако отклонио велику опасност по гол гостујуће екипе. Како је време одмицало, домаћа је екипа је била све нервознија, па тако бележимо и не тако честу ситуацију, када је мало фалило да избије туча између два домаћа играча, Лучића и Емеруна, али се све на крају завршило на гуркању и жутим картонима за оба играча.

Друго полувреме домаћи крећу силовиту и можемо слободно рећи да је Слободин гол „висио у ваздуху“. Просто се само чекало када ће да домаћин затреже мрежу Цвијовића. Таман када су Слободаши мало дошли до даха и када се чинило да ће пребродити тај почетни налет Будућности, уследио је хладан туш. Бивши фудбалер Слободе, Емека Емерун, затегао је ударац са неких 25 до 30 метара од гола гостију и лопту послао у леви угао Слободиног гола. Покушао је Доганџић изменама да унесе живост у игру Слободе, али није успео. Тачку на овај меч ставио је Филиповић у 75. минуту када је искористио дубинску лопту коју је послао Кировски и смушеност одбране Слободе. Вели у овом мечу, играчи Слободе, нису успели озбиљније да припрете домаћину, све до неког 90. минута, када је Старчевић одиграо сјајну лопту у простор за резервисту Језимировића, овај излази један на један са Кировским, додуше мало искоса, слабо захвата лопту и она завршава на десној стативи гола Будућности.

Након овог пораза Слобода је пала за једну позицију и тренутно се налази на дну табеле Прве лиге Србије. Прилика за поправни и враћање наде за опстанак је већ у недељу када у Ужице долази екипа Бечеја. Меч почиње у 19:00 часова на Градском стадиону у Ужицу.

Фотографија: М.Спасојевић / penal.rs