– жути картони: Анђелковић (Инђија) Старчевић, Цветић (Слобода)
– судије: МАТИЋ Давид, СИМОВИЋ Милош, МИШИЋ Миљан

ФК Слобода: Цвијовић, Вучковић, Секулић, Илић, Ђурић, Петровић, Јездимировић, Гаврић, Пераловић, Цветић, Миленковић

играли су још: Лазовић, Симић, Старчевић

шеф стручног штаба: Слободан Доганџић

ФК Инђија: Прековић, Величковић, Димитријевић, Бјеличић, Иванчевић, Димитров, Илић, Бањац, Анђелковић, Рогач, Бађи

играли су још: Бастајић, Враштановић, Видић

шеф стручног штаба: Срђан Благојевић

Не толико квалитетан, колико борбен, динамичан фудбал данас на Градском стадиону, и на крају апсолутно заслужен тријумф гостију из Инђије над домаћим фудбалерима Слободе. ФК Слобода Ужице – ФК Инђија 0:2 (0:1).

Већ на самом старту меча, Ужичани су у дефициту.

Играо се 4. минут.

Иванчевић незадрживо пролази по левој страни поред статичних фудбалера Слободе, лепо центрира, на 10-ак метара од гола проналази самог Бађија, који снажним волеј ударцем шаље лопту под пречку Цвијовићевог гола. Неодбрањиво !

1:0 за Инђију

Следи нешто мирнији период меча, без изразитих прилика за постизање погодака.

Прва и једина шанса за Ужичане у првом полувремену виђена је у 18. минуту. Слободан ударац са 30-ак метара, са десне стране извео је капитен Петровић, упутио је добар центаршут у срце шеснаестерца где је у скоку био највиши Ђурић који шутира главом, међутим, недовољно јако, и Прековић тај шут лако брани.

У наставку утакмице, искусни фудбалери Инђије лопту углавном сигурно држе у свом поседу, Слободаши су у дефанзивном блоку, без много шанси за неке нападачке акције.

Играо се 35. минут када бележимо следећу прилику за Војвођане. Димитријевић и Анђелковић су комбиновали на ивици казненог простора, Анђелковић потом упућује снажан ударац по земљи, међутим, Цвијовић је на месту, и лопту ногом у паду одбија у поље.

Убрзо потом, у 40. минуту, Димитријевић на десном боку добија сјајан дијагонални дубински пас, са лоптом улази у шеснаестерац, шутира поред Цвијовића, међутим лопта, на његову велику жалост, погађа само стативу.

До краја полувремена, игра се углавном одвија на средини терена, са пуно интензивних физичких дуела, али без већих узбуђења.

Утисак је да је екипа Инђије знатно искуснија, сигурнија на лопти…и да су у Ужице дошли са јасним планом како до победе, тај план су успели применити у првом полувремену, и на одмор одлазе са заслуженом предношћу, које је, општи је утисак, могло бити и убедљивије.

Играо се 52. минут, када бележимо прву шансу у другом полувремену. Актери су били исти као и код постизања јединог гола до тада.

Домаћи фудбалери почетнички греше на средини терена, Иванчевић узима лопту, луцидно је шаље у простор иза леђа дефанзиваца Слободе за Бађија који излази сам пред Цвијовића, шутира по земљи, међутим, голман Ужичана сјајно интервенише и спречава сигуран погодак.

Најбоља шанса за Ужичане виђена је у 62. минуту.

Петровић главом са средине терена шаље лопту за резервисту Симића који креће сам на голмана гостију Прековића, међутим, био је спор и неодлучан, са леђа га сустиже дефанзивац Инђије и лопту у последњем тренутку избија у корнер.

Могао и морао је Симић боље да реагује у овој ситуацији.

Све до пред сам крај меча, утакмица није била занимљива, пуно је ту било несналажења, изгубљених лопти, дуела….углавном, мало тога за поменути.

…све до 83. минута када је судија досудио једанаестерац за Инђију.

Враштановић је са леве стране казненог простора послао лопту за Бањца, кога негде око беле тачке руши дефанзивац домаћих, и судија оправдано свира казнени ударац за госте.
Једанаестерац сигурним шутем у гол претвара Иван Рогач.

2:0 за Инђију

До краја меча, фудбалери Инђије рутински одржавају стечено вођство, апсолутно заслужено тријумфују, и носе сва три бода кући, и на тај начин настављају борбу за пласман у Јелен Суперлигу догодине.

У следећем, последњем колу регуларног дела првенства, а пред поделу бодова, фудбалери Слободе гостију у недељу у Чачку, екипи Борца.