– судије: РЖИЋ Урош, КАРАЏИЋ Милош, ЦВЕТКОВИЋ Иван
жути картони: Рахић, Алексић, Мирков (Бечеј) Лазовић (Слобода)

ФК Слобода: Митровић, Вучковић, Ђурић, Петровић, Јездимировић, Лазовић, Гаврић, Пераловић, Симић, Цветић, Миленковић

ОФК Бечеј: Живков, Радић, Томчић, Станојев, Живковић, Бајић, Краговић, Мирков, Рахић, Алексић, Ердељан

играли су још: Дражић, Лазић, Матијашевић

шеф стручног штаба: Душан Бајић

Коначно победа !

По лепом времену, у пријатном амбијенту ужичког градског стадиона, добра, храбра, пожртвована игра младих фудбалера Слободе и апсолутно заслужен тријумф над гостима из Бечеја. ФК Слобода Ужице – ОФК Бечеј 1918 1:0 (0:0).

Скроман фудбал у првом полувремену. Много дуела, борбе на обе стране, међутим, без изразитих прилика за постизање гола.

Новинарске бележнице остале су готово потпуно празне.

Једине две ситуације вредне помена су два шута из даљине фудбалера Слободе. Прво је у 15. минуту срећу окушао Петровић, међутим, лопта после његовог шута са 20-ак метара завршава поред десне стативе гола голмана Живкова.
На истом месту лопта је завршила и после снажног шута левог бека Ужичана Вучковића у 39. минуту.

Осим описаних ситуација, заиста мало тога за поменути у првом делу.

Одмах како су фудбалери двеју екипа отпочели друго полувреме, бележимо и најбољу прилику за Бечејце. Добар центаршут са десне стране на 5-6 метара од гола главом између два Слободина дефанзивца захвата Томчић, шутира, међутим, голман Митровић је добро постављен и лопту сјајним рефлексом одбија у поље.

Још једном се голман домаћих истакао у 55. минуту. Комбиновали су гости на левој страни терена, лопта се некако на крају одбија до Бајића, који снажно шутира са 10-ак метара, међутим, Митровић је на месту и лепом парадом лопту одбија у поље.

У наставку, дешавања на терену су углавном била концентрисана на средини игралишта, са пуно борбе, интензитета у дуелима, али без изразитих шанси за постизање гола.

Све до 82. минута.

Лепо су Миленковић и Пераловић комбиновали на средини терена. После размењеног дуплог паса Пераловић са десне стране сјајно центрира, Симић високо скаче, лопту захвата главом, шутира – пречка, међутим, на правом месту је резервиста Секулић који одбијену лопту, из непосредне близине, главом шаље у празну мрежу.

1:0 за Слободу !

До краја меча, фудбалери Слободе су се углавном концентрисали са очување стеченог вођства, гости стихијски нападају, али без успеха, и резултат остаје непромењен. Слободаши бележе прву пролећну победу !

У следећем, 27. колу Прве лиге Србије, фудбалери Слободе 17. марта гостују у Крушевцу екипи Трајала.