КУП: Слобода поражена на самом старту

11/10/2017

Слобода је поражена на самом старту од екипе Борца из Чачка резултатом 1-2. Иако је на крају утакмице исход био у корист гостију није се тако чинило од самог почетка. Првих 10 минута Слобода је била знатно уигранија, вршила је притисак на гол Бајића што се и исплатило у 11. минуту. У казненом простору Чачана се загужвало лопта се одбила а на њу је налетео Пеличић Балша који ју је као пројектил послао иза леђа Бајића. Након постигнутог гола Слобода се повукла на средину терена где су обе екипе неизменично размењивале пас лопте. Гости су полако али сигурно преузимали иницијативу. Након неколико покушаја за погодак ван оквира гола Борац ипак успева да изједначи. На левој страни протрчао је Перишић и одличним центаршутем пронашао усамљеног Јовановића на петерцу који је са лакоћом матирао Ђурића. Четири минута касније 5 метара искоса поново Јовановић, али овога пута није успео. Гости су наставили са притиском што их је довело до преокрета. Након одличног проигравања у простор, у 41. минуту, Кнежевић је остао сам и искоса са неких 5 метара матирао голмана домаћина  Уроша Ђурића. Борац је 2. полувреме почео притиском на гол домаћина. Гости су имали прилику да повећају предност у 54. минуту одличном акцијом  Лима Круз – Јовановић – Кнежевић али на срећу по домаће навијаче лопта је завршила у рукама голмана Слободе, Ђурића. Домаћини су покушали да узврате у 56. минуту проигравањем Ђорђевића преко гола шутнуо је Дејан Ђорђевић. Након 20 минута игре на срединии терена Лима Круз креће у соло продор и након одличних пар дриблинга лопту ипак хвата Ђурић Урош. Стопостотну шансу да врати свој тим у завидан положај је пропустио је Ђорђевић када се лопта случајно одбила иза леђа одбране Чачана али ипак није успео да се снађе и ту лопту убаци у гол.